начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Как се получава работна виза за Холандия? (':



Как се получава работна виза за Холандия? (':

Мнениеот pavleta1966 » 15 Апр 2008, 23:42

Имам осигурен работодател в Холандия и всички необходими сертификати за започване на работа там, освен работна виза. Осведомена съм, че работодателят подава молба за виза, но от кого и къде се издава тя?
Необходими ли са други документи от мен?
Социалните и здравните осигуровки за сметка на работодателя ли са и в коя страна ме осигуряват- България или Холандия?
pavleta1966
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2008, 23:23

Мнениеот Гост » 15 Апр 2008, 23:52

Kakvi sa tezi sertificati koito imate? Kakva e tazi rabotna viza? Tuk v Netherlands niama takiva neshta!!!
Za zapochvane na rabota vi triabva TWV izdava se ot IND( imigratie en naturalisatie dienst). Vashiat rabotodatel traibva da kandidatstva za vas chres CWI ( Centrum voor werk en incomen) koito ot svoia strana sezirat IND. Sled 6 mesetsa izliza rezultata dali vi se dava work permit koito shte bade validen samo za tozi rabotodatel. Niamate pravo da rabotite pri drug s tozi work permit- TWV.
Zdravnata osigurvka e za vasha smetka okolo 100 e na mesets, ot zaplatata vi 25-30 % sa danatsi v koito ima % za werkloosheid- bezrabotitsa no za sotsialni ni mi e poznato. Triabva da se osiguriavate v NL a ne v BG.
Гост
 

Мнениеот pavleta1966 » 16 Апр 2008, 00:26

Мъжа ми е заварчик и сертификатите са за тази специалност.
Моля, напишете ми адресите на тези служби.
И какви стъпки да предприема, след като той е в Холандия, но е командирован от българска фирма?

Благодаря за съветите.

pavleta1966
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Апр 2008, 23:23

Мнениеот bebitor » 16 Апр 2008, 08:07

Това разрешение за работа се издава от имиграционните власти в Холандия, както подробно Ви е разяснено по-горе. Повече информация на български- ТУК.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Мнениеот lexyto13 » 16 Апр 2008, 22:35

Vie pitate parvo za vas sled tova pishete za majat vi. Nemoga da razbera, vie imate li rabotodatel ili ne? Tezi sertifikati nikoi ne gi gleda tuk, kakvito i da sa. Tuk chetatat CV-to,etc. IND ima sait http://www.ind.nl a CWI ima ofisi vav vseki grad. Saita e http://www.werk.nl.
Posledniat vi vapros ne go razbiram?
lexyto13
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 02 Яну 2006, 15:29

Re: Как се получава работна виза за Холандия? (':

Мнениеот debilgates » 08 Окт 2008, 08:35

Здравейте!
Попаднах на тези отговори и ме интересува следното - дъщеря ми замина да учи в Холандия.Намери си работа,но се оказа,че трябва да има разрешително.Работодателите й се съгласиха да кандидатстват за този документ.Пишете,че се чака 6 месеца- на дъщеря ми са казали 5 седмици.Има ли случаи на отказ?Знаете ли дали от 2009 год.отпадат забранителните клаузи за България?
debilgates
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 22 Мар 2007, 10:16

Re: Как се получава работна виза за Холандия? (':

Мнениеот krumoff » 27 Окт 2008, 17:18

Zdraveite debilgates,

ne mislq, 4e otkazvat TEWERKSTELLINGSVERGUNNING/rabotno razre6itelno/ na studenti. Samo iskah da dobavq, 4e ako dy6terq vi raboti opredelen broi chasove i ima EU nationality moje da polu4ava opredeleno studentsko finansirane. Pove4e informaciq na tozi sait: http://www.ib-groep.nl/International_vi ... elcome.asp


Pozdravi!
krumoff
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Окт 2008, 17:12


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron