начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

извлечение от италиански търговски регистър



извлечение от италиански търговски регистър

Мнениеот rmartinova » 23 Фев 2006, 19:58

Обръщам се към вас за съвет. Предявен е иск против италианско търговско дружество. Естествено исковата молба е оставена без движение за представяне на извлечение от италианския търговски регистър, удостоверяващо правосубектността на чуждестранното дружество. Съветът, от който имам нужда е по какъв начин бих могла да се снабдя с такъв документ. Какъв е официалния ред и в какъв срок би могло да стане това. Съдът ми е определил едномесечен срок за отстраняване на нередовността на исковата молба. Благодаря предварително
rmartinova
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 18 Окт 2001, 19:55

Мнениеот donnamob » 25 Фев 2006, 17:03

Предварително се извинявам на Донна, че влизам с ника си - правя го само защото темата го изисква. Иначе аз съм Теа.

По въпроса. Наскоро обсъждах подобна тема с Донна. Ще Ви кажа аз какво направих в моя случай. Поисках от съда съдебно удостоверение, което да ми послужи пред чуждестранния съд. Отделно написах молба до самия чужд.съд. Двете неща - преведени, съдебното удостоверение заедно с апостил /макар че според мен, с конкретната държава документите са освободени от легализация - казаха, че по-добре да има апостил..../. Предварително имах адреса на чуждестранния съд. Изпратих молбата си и удостоверението по пощата - препоръчано и с известие за доставяне. Ако има някакво забавяне на кореспонденцията, ще поискам от нашия съд да удължи срока за представяне на документите. Засега чакам.

Другият вариант би могъл да бъде чрез съдебна поръчка - т.е. самият български съд да изиска от чуждестранния документа чрез външно министерство. Това обаче, колега каза, че било много бавно.
donnamob
Младши потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: 05 Дек 2003, 01:10

Мнениеот donnamob » 25 Фев 2006, 17:21

Това, което ме притеснява, е за таксата - дали чуждестранният съд ще очаква да получи такава. Аз не съм изпращала пари. Нещо не мога да се оправя в тези международни актове. Има една Конвенция за международен достъп до правосъдие, според която пари не се дължат, но не мога да разбера кои държави са я подписали. А и друго - дори и съответната държава да е страна по конвенцията, каква ми е гаранцията, че нейните разпоредби ще бъдат съобразени от чуждестранния съд. Ето, по повод апостила се оказва, че макар и такъв да не се изисква за съответната държава, чуждестранните органи връщали документи, ако са без....
donnamob
Младши потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: 05 Дек 2003, 01:10

Мнениеот rmartinova » 27 Фев 2006, 20:59

Blagodaria za syveta. Veche poiskah udyljavane na sroka. Sled mnojestvo prouchvania dostignah do niakakva ideia da tyrsia sydeistvie ot tyrgovskopromishlenata palata.
rmartinova
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 18 Окт 2001, 19:55

Мнениеот donnamob » 28 Фев 2006, 16:00

Значи вашето италианско дружество има търговско представителство в БГ?! Бихте ли споделили за съдействието от БТПП, което имате предвид. Защото и в моя случай чужд.дружество имаше представителство, регистрирано в БТПП, но след заличаването му от БТПП ми казаха, че от този момент вече не могат нищо да кажат за състоянието на дружеството...
donnamob
Младши потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: 05 Дек 2003, 01:10


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron