начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Наследсвто при втори брак.

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Наследсвто при втори брак.

Мнениеот dimist » 06 Юни 2024, 10:07

vili_spasova написа:
Колега, не съм съгласна с "омъжването" на бащата. Все пак е мъж и би се "оженил" и нещо квотите при наследяване по закон не са така.


Посипвам си главата с пепел, много джендър френдли се получи :D
А квотите са си така, просто съм изчислявал това, което евентуално е било съпружеска имуществена общност при първия брак. Но на практика се оказва че меродавни са сметките на съда
dimist
Потребител
 
Мнения: 697
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Наследсвто при втори брак.

Мнениеот dimist » 06 Юни 2024, 10:19

pie34 написа:Аз бих попитал друго , кога колекторските фирми /ЧСИ когато наследника е с дългове, колко време ще им отнеме да разберат , че има наследство ? Влог в банка , земи и т.н

То е малко встрани от темата, но какво пък, да отговоря. Единият начин е ако впишете договор за доброволна делба, или имотите бъдат съдебно поделени. Другият начин е ако впишете договор за наем, Третият - ако се разпоредите с наследствен имот , тогава кредиторът ви може да заведе Павлов иск. Аз, когато представлявам кредитор по изпълнително дело с длъжник , гол като пушка, периодично искам от ЧСИ да прави справки за родствени връзки, ако се окаже , че длъжникът е станал наследник, се появява имущество за продан. В общи линии, търпение трябва, все пак, слава богу, хората не мрем като мухи. Със сигурност има и други начини, правото е необятно като живота. На клиент длъжник му бяха установили качеството на наследник, щото тръгнали няколко здрави момчета да му връчват покана от колектора,от тия - платете, ще има големи отстъпки, иначе лошо. Та бяха видели некролога на врата.
dimist
Потребител
 
Мнения: 697
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Наследсвто при втори брак.

Мнениеот vili_spasova » 06 Юни 2024, 11:19

dimist написа:
vili_spasova написа:
Колега, не съм съгласна с "омъжването" на бащата. Все пак е мъж и би се "оженил" и нещо квотите при наследяване по закон не са така.


Посипвам си главата с пепел, много джендър френдли се получи :D
А квотите са си така, просто съм изчислявал това, което евентуално е било съпружеска имуществена общност при първия брак. Но на практика се оказва че меродавни са сметките на съда


Привет, за квотите после става ясно. За мъжете и жените е друга тема, но там съм с твърдите убеждения на кръстоска на шоп с македонец. :lol: :oops:
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 971
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Наследсвто при втори брак.

Мнениеот pie34 » 06 Юни 2024, 12:31

dimist написа:
pie34 написа:Аз бих попитал друго , кога колекторските фирми /ЧСИ когато наследника е с дългове, колко време ще им отнеме да разберат , че има наследство ? Влог в банка , земи и т.н

То е малко встрани от темата, но какво пък, да отговоря. Единият начин е ако впишете договор за доброволна делба, или имотите бъдат съдебно поделени. Другият начин е ако впишете договор за наем, Третият - ако се разпоредите с наследствен имот , тогава кредиторът ви може да заведе Павлов иск. Аз, когато представлявам кредитор по изпълнително дело с длъжник , гол като пушка, периодично искам от ЧСИ да прави справки за родствени връзки, ако се окаже , че длъжникът е станал наследник, се появява имущество за продан. В общи линии, търпение трябва, все пак, слава богу, хората не мрем като мухи. Със сигурност има и други начини, правото е необятно като живота. На клиент длъжник му бяха установили качеството на наследник, щото тръгнали няколко здрави момчета да му връчват покана от колектора,от тия - платете, ще има големи отстъпки, иначе лошо. Та бяха видели некролога на врата.



Ти сериозен ли си , колекторите когато гонят някой гол като пушка , нямат право дори да го посещават на адреса , или на работа. Единствено позвъняване по телефон и голи заплахи , когато няма какво да му се вземе и работи на минимална заплата. Ако работи без договор , изобщо не могат да го открият.

За наследството може би имаш предвид не Павлов иск , а друг забравих кой беше , за оспорване за отказа от наследство , но това се случва със дело , и то преди това трябва да са пресметнали дали ще вземат нещо и дали не.

В България над 1 милион са на минимална заплата другото кеш, а вземете им минималната де. 1/2 без деца 1/3 с деца. (Да не споменаваме хората , които работят в чужбина )
pie34
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Апр 2024, 13:19

Re: Наследсвто при втори брак.

Мнениеот dimist » 06 Юни 2024, 13:27

pie34 написа:

Ти сериозен ли си , колекторите когато гонят някой гол като пушка , нямат право дори да го посещават на адреса , или на работа. Единствено позвъняване по телефон и голи заплахи , когато няма какво да му се вземе и работи на минимална заплата. Ако работи без договор , изобщо не могат да го открият.

За наследството може би имаш предвид не Павлов иск , а друг забравих кой беше , за оспорване за отказа от наследство , но това се случва със дело , и то преди това трябва да са пресметнали дали ще вземат нещо и дали не.

В България над 1 милион са на минимална заплата другото кеш, а вземете им минималната де. 1/2 без деца 1/3 с деца. (Да не споменаваме хората , които работят в чужбина )


Сериозен съм. И имам предвид точно Павлов иск, ако наследник се разпореди с получено като наследство имущество. И в практиката ми се е случвало точно от наследствени дялове да се получи изпълнение от гол като пушка, дето и минимална заплата не взема. И понеже все ставаше дума за непозволено увреждане, то и несеквестируемоста на основното жилище отпада. Обикновено защитавам длъжници, но не лежте на тая кълка- "ще вземат на босия цървулите". Щото и за доходи в Европейския съюз има лек, зависи от активността на кредитора
dimist
Потребител
 
Мнения: 697
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Наследсвто при втори брак.

Мнениеот pie34 » 06 Юни 2024, 13:33

dimist написа:
pie34 написа:

Ти сериозен ли си , колекторите когато гонят някой гол като пушка , нямат право дори да го посещават на адреса , или на работа. Единствено позвъняване по телефон и голи заплахи , когато няма какво да му се вземе и работи на минимална заплата. Ако работи без договор , изобщо не могат да го открият.

За наследството може би имаш предвид не Павлов иск , а друг забравих кой беше , за оспорване за отказа от наследство , но това се случва със дело , и то преди това трябва да са пресметнали дали ще вземат нещо и дали не.

В България над 1 милион са на минимална заплата другото кеш, а вземете им минималната де. 1/2 без деца 1/3 с деца. (Да не споменаваме хората , които работят в чужбина )


Сериозен съм. И имам предвид точно Павлов иск, ако наследник се разпореди с получено като наследство имущество. И в практиката ми се е случвало точно от наследствени дялове да се получи изпълнение от гол като пушка, дето и минимална заплата не взема. И понеже все ставаше дума за непозволено увреждане, то и несеквестируемоста на основното жилище отпада. Обикновено защитавам длъжници, но не лежте на тая кълка- "ще вземат на босия цървулите". Щото и за доходи в Европейския съюз има лек, зависи от активността на кредитора


Аз имах предвид отказ от наследство , не разпореждане с имущество от наследство.

За европейският съюз практиката до50 хиляди евро кредити , не се гонят длъжниците в България. Има хора , които може и да познавам , немската система не работи с български адвокати нито им се занимава защото е скъпо. Да по приказки е така, може да те гонят и в България , но не го правят.
pie34
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Апр 2024, 13:19

Re: Наследсвто при втори брак.

Мнениеот dimist » 06 Юни 2024, 15:54

До 50 000 евро не ги търсят ? Търсят ги, и още как . Заядат ли се , разноските за адвокат са без значение, пък и те в крайна сметка остават за длъжника. Пък и имах предвид казус, в който длъжника, български гражданин, с кредитор установен у нас, работи и получава доходи в чужбина. Производствата по европейско изпълнително основание може и да са малко, но постоянно бележат ръст.
А, макар и не по граждански дела, има един интересен закон за признаване, изпълнение и изпращане на актове за конфискация или отнемане и решения за налагане на финансови санкции. Виждал съм производство , в което за признаване у нас е изпратена глоба от 60 евро.
dimist
Потребител
 
Мнения: 697
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Наследсвто при втори брак.

Мнениеот pie34 » 06 Юни 2024, 16:18

Ние говорим , че масово кредити от ЕС не се търсят в България и обратно … някакви мижави случаи не са показателни. ( не ги гонят тук когато на повечето няма какво да вземат) ако може все пак извадете статистика..

Не забравяйте че там има давност , и се спазва , такива като вечни длъжници няма като тук …..
pie34
Младши потребител
 
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Апр 2024, 13:19

Предишна

Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron