начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Въпроси с имот преди развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпроси с имот преди развод

Мнениеот gogiga » 03 Апр 2024, 13:40

Здравейте, преди години сключих брак със съпругата си, тогава не притежавах нищо на мое име, обаче днес наследих автомобил и апартамент, за фирмите ми е ясно че няма как да има проблем при развод, но въпроса е при развод мога ли да очаквам загуба на наследените вещи.
Предварително благодаря за отговора.
gogiga
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Апр 2024, 13:38

Re: Въпроси с имот преди развод

Мнениеот dimist » 03 Апр 2024, 14:27

Моите съболезнования за наследодателя Ви. Придобитото по време на брака по наследство и дарение е лична собственост - чл. 22 СК, така че нямате поводи за притеснение.
dimist
Потребител
 
Мнения: 697
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Въпроси с имот преди развод

Мнениеот gogiga » 03 Апр 2024, 14:52

dimist написа:Моите съболезнования за наследодателя Ви. Придобитото по време на брака по наследство и дарение е лична собственост - чл. 22 СК, така че нямате поводи за притеснение.


Благодаря ви за отговора, забравих да спомена че имаме и две деца от този брак, съпругата ми няма нищо на нейно име защото майка й е все още жива. Може ли да се използва в съда отказа от интимност от нейна страна, тук казуса е малко сложен, понеже тя откровено ми заяви че не вижда като мъж и когато си ляга до мен не чувства нищо - надявам се с това изречение да съм ви показал защо се тревожа за бъдещето на брака си.
gogiga
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Апр 2024, 13:38


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 46 госта


cron