начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Нужда от помощ [Юрист]

Осигурителноправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нужда от помощ [Юрист]

Мнениеот gknaydenov » 28 Мар 2024, 21:46

Здравейте казуса ми е неясен - интересувам се да се страхувам ли и какво да очаквам от НОИ?
-Бях болен с редица симптоми и се лекувах в срок от 12.01 до 13.03 и ми бе прекратена регистрацията от Агенция по заетостта [основание чл.54ж, ал.1 и във връзка с чл.54д, ал.1 т.2 от КСО]
-След представяне на медицинска бележка с редицата ми диагнози и нуждата за домашно лечение за периода от 12.01 до 13.01 регистрацията ми бе възстановена , НО УВИ:

Днес 28.03.2024 получих РАЗПОРЕЖДАНЕ ОТ , което гласи РАЗПОРЕЖДАНЕ НА ОСНОВАНИЕ чл.54ж ,ал.1 от КСО ВЪЗСТАНОВЯВАМ изплащането на отпуснатото с разпореждане парично обезщетение за безработица.
Днес цял ден търся да прочета повече за чл54ж,ал.1 от КСО и то гласи че ще ми бъдат изплатени , но ще искат да ги върна обратно , това така ли е ?

Да кажа , че всичко внесено/предадено и представено през Административния път е законно = Диагнозите,Операциите и медицинските документи са с подпис и печат от хирург и личен лекар.
Какво да направя ? Писмото с разпореждането по основание чл.54ж,ал.1 от КСО глави [ВЪЗСТАНОВЯВАМ изплащането на отпуснатото с разпореждане №********/25.03.2024г парично обезщетение за безработица]

Целият съм в слух какво бихте ме посъветвали ,БЛАГОДАРЕН СЪМ на този великолепен форум за хора завършили право , който се отзовават да помагат <3
gknaydenov
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Фев 2024, 03:26

Назад към Осигурително право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron