начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

привременни мерки за ползване на жилище

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


привременни мерки за ползване на жилище

Мнениеот skarlet13 » 18 Сеп 2024, 12:39

Здравейте.

Имам няколко въпроса относно постановяване на привременни мерки за ползване на жилище /във връзка с чл.344 от ГПК/.
1. Задължително ли е определението, с което съдът постановява ПМ за ползване, да излезе едновременно с постановяване на решението на първата фаза от делба? Имам пред вид- може ли това определение да излезе преди решението?
2. Възможно ли е определението да се постанови устно на самото съдебно заседание ? И, ако това е възможно, от кога започва да тече едноседмичния срок за обжалване на определението?
3. От кога определението влиза в сила? Т.е. изчаква ли се да изтече срокът за обжалване и, ако се обжалва, цялата процедура по разглеждане на обжалването? Или влиза в сила незабавно, след постановяването му?
4. На колко инстанции подлежи на обжалване това определение за ПМ?

Благодаря предварително на отзовалите се!
skarlet13
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 07 Юни 2019, 23:14

Re: привременни мерки за ползване на жилище

Мнениеот berto » 18 Сеп 2024, 13:02

Вижте чл. 275 /ГПК. Определението влиза в сила след изтичане на срока за обжалване.
berto
Потребител
 
Мнения: 408
Регистриран на: 01 Сеп 2020, 17:32

Re: привременни мерки за ползване на жилище

Мнениеот skarlet13 » 18 Сеп 2024, 14:23

Благодаря, berto.
Погледнах го тоя чл. 275. Като се зачетох по-надолу, всъщност не ми хареса чл. 277 , според който " ЧЖ не спира изпълнението на обжалваното определение". Това отговаря на един от въпросите ми и , за съжаление, никак не ми е по вкуса... :( Значи, аз може да си обжалвам, колкото си искам, обаче другата страна по делото ще се нанесе в жилището и въобще няма да му пука... Кофти... :( А бях попаднала някъде на един текст, според който определението за постановяване на ПМ влиза в сила само, ако не бъде обжалвано...
skarlet13
Младши потребител
 
Мнения: 52
Регистриран на: 07 Юни 2019, 23:14


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 34 госта


cron