начало

Шеф на окръжен съд е наказан с намаляване на заплатата за забавени дела Шеф на окръжен съд е наказан с намаляване на заплатата за забавени дела

Ползвателя или собственика определя кой да обитава имота ?

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Ползвателя или собственика определя кой да обитава имота

Мнениеот guest1 » 23 Ное 2023, 18:10

fikovv написа:
guest1 написа:Какво странно има?
Новият собственик може да продаде жилището на когото реши - даже и на стария собственик - но не може да прекрати правото на ползване.

Идеята ми беше да се върне старото положение по инициатива на придишния собственик, който сега е ползвател а именно родителя.

Предишния собственик (а сега - ползвател) няма възможност за инициатива. Може само да предложи.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2258
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Ползвателя или собственика определя кой да обитава имота

Мнениеот fikovv » 24 Ное 2023, 17:05

guest1 написа:Предишния собственик (а сега - ползвател) няма възможност за инициатива. Може само да предложи.


С оглед отношенията между собственик и ползвател такъм вариант ми се струва меко казано неуместен, по-скоро собственика ще продаде имота заедно с ползвателя на някой друг, отколкото да му го върне.

Аз вече се консултирах с нотариус и отговора му беше еднозначен.

Ако собственика нарушава правото на ползване на ползвателя по какъвто и да е начин се сезира прокуратурата.
fikovv
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Ное 2023, 14:38

Предишна

Назад към Договор за издръжка и гледане


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron