начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Регистриране на искова молба за съдебна делба?

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Регистриране на искова молба за съдебна делба?

Мнениеот ivaylotodorov558 » 09 Окт 2023, 12:43

Здравейте!
Подадох нужните бройки екземпляри (искова молба) с приложенията към тях в регистратурата на районен съд.
Регистрирах и нужните бройки от същите молби с приложенията в Агенцията по вписванията.
Проблемът е, че не знам какво следва.
Попитах на регистратурата в съда и ми казаха, че в Агенцията по вписванията ще ми кажат какво да правя по-нататък. В Агенцията по вписванията ми казаха, че в съда знаят най-добре и тяхната работа е само да ми регистрират молбата.
Щяхме да правим доброволна делба с братята, извадих всички документи, които са нужни (скици, данъчни оценки) и в последния момент заявиха, че няма да участват.
Не мога да си позволя адвокат, опитвам се сам да дам ход на делото, защото поради тази съсобственост не можем да се преместим в друго жилище, а в това има твърде много проблеми с комшиите до нас и над нас, които са приятели с единия брат и превръщат живота ни в ад (на мен и на болната ми майка, за която се грижа).
Моля Ви за помощ, какво следва след като регистрирах тези искови молби в Агенцията по вписванията?
ivaylotodorov558
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Сеп 2023, 16:50

Re: Регистриране на искова молба за съдебна делба?

Мнениеот vili_spasova » 09 Окт 2023, 13:57

Да Ви кажа, че понякога ангажирането на адвокат не е по желание, а задължлително. Не мога да си представя какво точно сте сътворили с регистриране на искови молби за съдебна делба в АВ преди да има разпореждане на съда .... и какво точно вписване/отбелязване ще съществува по партидата на имота. Съдът следи служебно за вписването на ИМ в АВ, когато става въпрос за недвижим имот.
Интересно ми е ако са вписали нещо в АВ какво е било то...
Дайте повече инфо, че стана интересно.
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 971
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Регистриране на искова молба за съдебна делба?

Мнениеот hristev » 10 Окт 2023, 08:59

Ама, как го направихте ?

В един и същ ден входирахте в съда и в служба по вписвания ли ? Колко екземпляра пуснахте в службата ? Имаше ли входящ номер от регистратурата на Районен съд поне една от молбите ?

Получихте ли отказ за вписване от Службата по вписвания ? Принципно практиката е те да не Ви дадат екземпляр, а служебно да изпратят вписаната молба до Съда.

Какъв петитум написахте в исковата молба ? Тоест, какво искане отправихте до Съда ?

Най-добре звънете на НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕФОННА ЛИНИЯ ЗА ПРАВНА ПОМОЩ
Националната телефонна линия за правна помощ е телефонен номер, на който всеки гражданин може да получи безплатен правен съвет от квалифициран юрист. Гражданите заплащат единствено цената на телефонния разговор. Национален телефон за правна помощ - 0700 18 250

Ако действително сте социално слаб и не можете да си позволите адвокат... имате право на служебен такъв от бюрото за правна помощ.Повече информация тук - https://mjs.bg/home/index/1201f1c6-798b ... 2e228ac8a1

И на мен ми е интересно какво е станало. Следя с огромен интерес.
hristev
Потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07

Re: Регистриране на искова молба за съдебна делба?

Мнениеот ivaylotodorov558 » 10 Окт 2023, 12:40

hristev написа:Ама, как го направихте ?

В един и същ ден входирахте в съда и в служба по вписвания ли ? Колко екземпляра пуснахте в службата ? Имаше ли входящ номер от регистратурата на Районен съд поне една от молбите ?

Получихте ли отказ за вписване от Службата по вписвания ? Принципно практиката е те да не Ви дадат екземпляр, а служебно да изпратят вписаната молба до Съда.

Какъв петитум написахте в исковата молба ? Тоест, какво искане отправихте до Съда ?

Най-добре звънете на НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕФОННА ЛИНИЯ ЗА ПРАВНА ПОМОЩ
Националната телефонна линия за правна помощ е телефонен номер, на който всеки гражданин може да получи безплатен правен съвет от квалифициран юрист. Гражданите заплащат единствено цената на телефонния разговор. Национален телефон за правна помощ - 0700 18 250

Ако действително сте социално слаб и не можете да си позволите адвокат... имате право на служебен такъв от бюрото за правна помощ.Повече информация тук - https://mjs.bg/home/index/1201f1c6-798b ... 2e228ac8a1

И на мен ми е интересно какво е станало. Следя с огромен интерес.


Получих входящ номер от регистратурата на съда. Днес сутринта ми звъннаха от Агенцията по вписванията и ми потвърдиха, че единият екземпляр остава за тях, а другият ще изпратят служебно към съда.
Благодаря Ви, не знаех, че имам право на безплатна правна помощ по телефон и чрез бюрото.
Ходих при двама адвокати в моя град преди да се наема сам да се оправям с всичко, единият ми взе 40 лв., другият 50 лв. за устна консултация, като и двамата не се запознаха с делото, не ми обясниха нищо, просто ми казаха, че трябва да ги наема и че хонорарът е 3000 лв., като е възможно да трябва да заплатя и допълнително хонорар в зависимост колко ще се проточи делото, как ще се развият нещата, дали ще се навържат и други дела към това дело и т.н.
Обясних им, че нямам нужните средства и доходи, за да заплатя подобни хонорари, а те ми обясниха, че когато събера парите, тогава да започвам дела, иначе няма как да стане.
Както вече обясних, грижа се за много възрастната си и болна майка и поради тази причина не работя в момента. Пробвах с асистент от социалното и с частна болногледачка, когато работех, но отношението и грижите, които предлагаха бяха под всякаква критика (бях сложил по една скрита камера във всяка стая).
Съжалявам за офтопика, но положението е просто нетърпимо заради единия брат, който е приятел с комшията над нас и другия до нас и сме обект на заплахи, тропане по цяла нощ и силна музика, с комшията до нас се стигна няколко пъти до физическа саморазправа (нападна ме пред вратата, пред входа и докато излизах от асансьора). Многократните жалби в полицията и молбите за помощ до кварталния нямат никакъв ефект. Имам огромно желание да наема адвокат, но не мога да си го позволя.
Моля Ви за разбиране и Ви благодаря за помощта, която ми оказахте, изключително съм Ви благодарен!
ivaylotodorov558
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Сеп 2023, 16:50


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron