начало

Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя

Договорни отношения между България и други членки на ЕС



Договорни отношения между България и други членки на ЕС

Мнениеот xantrus133 » 15 Сеп 2008, 12:21

Здравейте,

Имам следните въпроси:
Когато се договарят бизнес отношения между България и други членки на ЕС (примерно Австрийска фирма открива клон в България), кои закони се ползват ? В такива случаи европейските договрни и търговски закони ли се ползват или българските. в кои случаи се ползват европейските и в кои българските? Има ли специални клаузи за граждани на Република Австрия?

Необходимо ли е да се признае диплома за висше образование или друг сертификат на лице завършило в чужбина, ако то реши да развива бизнес в съответната област на компетенция на територията на Република България?

Благодаря предварително
xantrus133
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Сеп 2008, 12:01

Мнениеот MariaMagdalena » 17 Сеп 2008, 09:19

Бизнес отношенията в случая не са между държавите, а между конкретните юридически лица. Те могат да се споразумеят чие право да е приложимо - българското или австрийското, а правото на ЕС е валидно и за двете страни по договора, тъй като то има примат над националните законодателства.
Колкото до признаването - има си директиви по темата, поровете малко повече в гугъл, защото мен честно казано ме мързи в момента. :)
Fortuna fortes adiuvat.

Perfice te!
MariaMagdalena
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 27 Мар 2007, 15:30

Мнениеот MariaMagdalena » 17 Сеп 2008, 09:23

Ако искате повече информация, ще трябва да си платите консултацията при адвокат. Аз съм студентка и просто си пробвам знанията, а практикуващите колеги едва ли ще си направят труда да Ви отговорят безплатно. Дори 5 небрежно драснати реда са плод на много време, прекарано над учебниците. Кога хората ще се научат да ценят и интелектуалния труд :?:
Fortuna fortes adiuvat.

Perfice te!
MariaMagdalena
Потребител
 
Мнения: 117
Регистриран на: 27 Мар 2007, 15:30


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron