начало

Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя

попадох жалба до ЕСПЧ чрез адвокат



попадох жалба до ЕСПЧ чрез адвокат

Мнениеот peshoboy » 03 Мар 2006, 17:24

В края на миналата година попадох жалба до ЕСПЧ чрез адвокат.
До момента не съм получил никакъв отговор от първа инстанция дали жалбата мие доспусната за разглеждане или отхвърлена.Бих искал да попитам дали е възможно по Интернет да направя справка за хода на жалбата ми и къде мога да го направя това.
За контакт: petar@mail.kotelnet.com
peshoboy
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Авг 2004, 20:17

Мнениеот justus » 04 Мар 2006, 04:07

Възможно е да проверявате хода на делото през интернет тук:
http://cmiskp.echr.coe.int/tkp197/searc ... n=hudoc-en
, но само след образуването му,което обаче няма да е толкова скоро, колкото Ви се иска– може би след 2–3 години.
justus
Младши потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: 08 Фев 2003, 15:31
Местоположение: София

Мнениеот justus » 04 Мар 2006, 04:15

Всъщност, при получаване и завеждане на жалбата, ЕСПЧ изпраща уведомително писмо с входящия й номер до жалбоподателя, а ако е посочен пълномощник–лице за контакт, до него. Щом жалбата Ви е подадена чрез адвокат, задължително се прилага и пълномощното му, и неговите данни и адрес, като кореспонденцията по делити се извършва до него. Най – добре попитейте адвоката си дали има вече отговор на жалбата Ви.
Но пак повтарям, не се надявайте, че в рамките на 1 година е ясно дали е започнала (да не говорим за приуключила) фазата по процеса по допустимост на жалбата.
justus
Младши потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: 08 Фев 2003, 15:31
Местоположение: София

Мнениеот peshoboy » 04 Мар 2006, 15:08

justus написа:Всъщност, при получаване и завеждане на жалбата, ЕСПЧ изпраща уведомително писмо с входящия й номер до жалбоподателя, а ако е посочен пълномощник–лице за контакт, до него. Щом жалбата Ви е подадена чрез адвокат, задължително се прилага и пълномощното му, и неговите данни и адрес, като кореспонденцията по делити се извършва до него. Най – добре попитейте адвоката си дали има вече отговор на жалбата Ви.
Но пак повтарям, не се надявайте, че в рамките на 1 година е ясно дали е започнала (да не говорим за приуключила) фазата по процеса по допустимост на жалбата.


Уважаеми justus, благодаря Ви за отговора.
Бих искал да Ви кажа че до момента дори не съм получил писмо с входящия номер на жалбата, макар да казвате че би трябвало да получа такова.
Разбира се че ще попитам и адвоката си, но все пак искам да разбера нормално ли е вече почти 5 месеца да не получавам никакъв отговор от ЕСПЧ?
Благадаря Ви
peshoboy
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Авг 2004, 20:17

Мнениеот justus » 05 Мар 2006, 05:38

Пак повтарям, в случай, че в жалбата е посочен пълномощник, то ЕСПЧ контактува с него, а не с Вас. Най–вероятно адвокатът Ви вече е получил отговор–бави се около 1–2 месеца.
А Вие лично ли изпратихте жалбата си, сигурен ли сте , кога точно е изпратена?
justus
Младши потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: 08 Фев 2003, 15:31
Местоположение: София

Мнениеот peshoboy » 07 Мар 2006, 21:34

justus написа:Пак повтарям, в случай, че в жалбата е посочен пълномощник, то ЕСПЧ контактува с него, а не с Вас. Най–вероятно адвокатът Ви вече е получил отговор–бави се около 1–2 месеца.
А Вие лично ли изпратихте жалбата си, сигурен ли сте , кога точно е изпратена?


Justus, Жалбата е изпратена от адвоката ми, но той ми каза че ЕСПЧ ще ми изпрати писмо, и евентуално комплект от документи за по нататъшното придвижване на делото.
Но до момента не съм получил нищо, за това притеснянията ми са насочени към това, а именно дали мога да направя някаква проверка или как съответно ще бъда уведомен за някакъв резултат.
Ясно ми е че делото няма да се реши скоро, предполагам има много дела срещу България, но аз не бързам
Ако желаете пишете ми на посочения мейл адрес за да Ви дам повече информация,или евентуална комуникация.
peshoboy
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Авг 2004, 20:17

Мнениеот justus » 07 Мар 2006, 23:36

От последния Випостинг разбирам, че всъщност Вие още нямате заведена официална жалба в ЕСПЧ, а само сте изпратили оплакванията си, и с това сте спазили срока за иницииране на дело, но още de facto не сте завели жалба.
Действително ЕСПЧ трябва да Ви изпрати комплекта формуляри за подаване официална жалба, и то явно на Вашия адрес, който вероятно е посочен в писмото Ви (дано е бил изписан коректно), тъй като на тази предварителна фаза още не сте посочили упълномощено да Ви представлява лице.
Не виждам пречка да пишете отново до ЕСПЧ със запитване–молба дали е заведено писмото Ви и да ви изпратят формулярите,като посочите първото си писмо и датата му, приложите копие от обратната разписка за изпращането му.
justus
Младши потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: 08 Фев 2003, 15:31
Местоположение: София


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron