начало

Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя

Граждански иск срущу лица от ЕС



Граждански иск срущу лица от ЕС

Мнениеот todorst » 01 Апр 2007, 09:26

Чел съм коментари от преди 01.01.2007 г. ,че може да се предяви иск в български съд срещу чуждестранен гражданин. Възможно е, бълг.съд да отсъди чуждестр.лице. Проблем е дали това решение ще има стойност в Германия, Франция и т.н. Сега ,след като сме в обединена Европа, непрекъснато синхронизираме нашето законодателство с ЕВРОПЕЙСКОТО, ако има общо такова за ЕС, има ли промяна?. Нормално ли е бълг.гражданин да съди чуждестранен в България и обратното. Ако имате информация , моля споделете я! Аз ще споделя следното: В насрочено гр.дело ответникът не се явява и представя болничен лист. Пълномощникът му адвоката редовно призован не се явява. Очаквах,че съдът ще даде ход на делото, съгласно ГПК. В последния момент обаче председателстващия отложи делото, с мотива :нещо от рода на хартата за правата на човека! Не съм го чел още в подробности.Смисълът е ,че ако лицето - ответник е възпрепятствано да се яви, не може в негово отсъствие да се решават касаещи го въпроси! Не е от значение,че адвоката ме е редовно призован.
Това второто е споделяне, но очаквам коментар по първия проблем.
todorst
Потребител
 
Мнения: 632
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Мнениеот prof_prof » 04 Май 2007, 08:51

Ne pomnite li kak beshe osuden angliiski grazdanin - futbolen zapalianko. Za malko da beshe ubil 4ovek. Po konkretniq kazus triabva da se konsultirate s Kodeksa na mezdunarodnoto 4astno pravo i eventualno s dvustranni spogodbi, ako ima. [/list]
prof_prof
Потребител
 
Мнения: 515
Регистриран на: 02 Май 2007, 23:32
Местоположение: София

Мнениеот todorst » 17 Фев 2008, 14:14

много мразя да ми пишат , тук у нас в България на латиница. Какво е оправданието -копютера. Е хай де де. Затова моля , не отговаряйте на тези пишещи на чужди азбуки. Та нали се гордеем с КИРИЛ и МЕТОДИЕВАТА азбука т.е КИРИЛИЦАТА. даже призната в ЕС. Е тогава от какъв ЗОР ! Сигурно знаете колко РЕВНИВО пазят езика си отделните членки на ЕС. Напр. Защо да не се приеме единен ИСПАНСКИ, ФРЕНССКИ, АНГЛИЙСКИ за ЕС Или пък НЕМСКИ. ДА ама НЕ ! Всяка общност иска неговата и така всички са признати, вкл. КИРИЛИЦАТА. Бъдете строги към употребяващити други азбуки. , вкл Латиница, макар че такава няма. Напр. нашата буква Ч Пишат я като
TSCH - немците. Хайде без повече примери и този е достатъчен ние си пишем с един знак Ч, а те ползват 4 знака. Е съдете сами, кой, кой е.
Да не говорим, че нашия ИВАН, те го произнасят Обидно като ХАЙВАН.
Според мен форума не е само за въпроси но и за споделане на мнения! Бъдете здрави!
todorst
Потребител
 
Мнения: 632
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Мнениеот punisher » 17 Фев 2008, 15:02

[quote]много мразя да ми пишат , тук у нас в България на латиница. Какво е оправданието -копютера. Е хай де.[/quote]

Най-накрая някой да възруптае.Нека си уважаваме азбуката.Понеже културата се придобива не с дипломата по право или пък по професията,а по манталитета,който показваме. :P :P :P
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив

Мнениеот prof_prof » 17 Фев 2008, 15:26

След като бях надлежно сезиран за непростимата си грешка отпреди една година, идвам с желанието да ми се даде възможност да се поправя, ако уважаемите punisher и todorst, разбира се, благоволят да възприемат извиненията ми, че оскверних азбуката ни!!!!

Само първо да си поправят правописните грешки :roll:
Последна промяна prof_prof на 17 Фев 2008, 15:46, променена общо 1 път
Изображение
QUOD TIBI FIERI NON VIS, ALTERI NE FACERIS
prof_prof
Потребител
 
Мнения: 515
Регистриран на: 02 Май 2007, 23:32
Местоположение: София

Мнениеот eurolex » 17 Фев 2008, 15:42

Драги PUNISHER, моля те не ме наказвай с това възрУптаване! Направо ме
Обиваш! Хайде със здраве!
eurolex
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Мар 2003, 19:44

Мнениеот todorst » 17 Фев 2008, 19:56

еДНО
Е ДА ПИШЕШ НА КОМПЮТЕР ИЛИ КАМПЮТЕР . ВЯРНО ЗАВИСИ ОТ КЛАВИАТУРАТА, ДЕБЕЛИТЕ ПРЪСТИ, НО ДОРИ И С ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ, ПЪЛЕН ИЛИ НЕПЪЛЕН ЧЛЕН СИ ПИШИМ НА КИРИЛИЦА. ЕТО ТОВА Е СЪЩЕСТВЕНОТО- зА ВСИЧКО СТЕ ИЗВИНЕН.
мОЛЯ АКО СТЕ БЪЛГАРИН ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ. ТО И БРАТЯТА СЪРБИ НАПОСЛЕДЪК ПИШАТ НА КИРИЛИЦА, НО НЕ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

. кАРАТ НИ ТЕЛЕГРАМИТЕ ЗАЧУЖБИНА ДА ПИШИМ С ЛАТИНСКИ ЗНАЦИ
вСЕ ЕДНО ЧИЧО ОТ СЕЛО миддемхайн ДА ПРАТИ ТЕЛЕГРАМА ОТ ГЕРМАНИЯ НА КИРИЛИЦА. а БЕ МЕГЛЕНА ОГРАМОТИ ГИ ТЕЗИ ЕВРОПЕЙЦИ. ТА НИЕ СМЕ В ЕВРОПА ПОНЕ МИЛИОНИ ГОДИНИ ПРЕДИ ТЯХ. И ДА СЕ ГОРДЕЕМ С ТОВА.
todorst
Потребител
 
Мнения: 632
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09

Re: Граждански иск срущу лица от ЕС

Мнениеот diaida » 18 Фев 2008, 00:25

todorst написа:Чел съм коментари от преди 01.01.2007 г. ,че може да се предяви иск в български съд срещу чуждестранен гражданин. Възможно е, бълг.съд да отсъди чуждестр.лице. Проблем е дали това решение ще има стойност в Германия, Франция и т.н. Сега ,след като сме в обединена Европа, непрекъснато синхронизираме нашето законодателство с ЕВРОПЕЙСКОТО, ако има общо такова за ЕС, има ли промяна?. Нормално ли е бълг.гражданин да съди чуждестранен в България и обратното. Ако имате информация , моля споделете я! Аз ще споделя следното: В насрочено гр.дело ответникът не се явява и представя болничен лист. Пълномощникът му адвоката редовно призован не се явява. Очаквах,че съдът ще даде ход на делото, съгласно ГПК. В последния момент обаче председателстващия отложи делото, с мотива :нещо от рода на хартата за правата на човека! Не съм го чел още в подробности.Смисълът е ,че ако лицето - ответник е възпрепятствано да се яви, не може в негово отсъствие да се решават касаещи го въпроси! Не е от значение,че адвоката ме е редовно призован.
Това второто е споделяне, но очаквам коментар по първия проблем.


По мое скромно мнение, ако чужденецът с/у който ще завеждате гр. иск не живее в България е много важно в коя точно страна от ЕС живее и дали нашата страна (независимо, че вече е член на ЕС) има някакви подписани договори за правна помощ с тази държава и какви.
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Мнениеот neonato » 18 Фев 2008, 00:30

===
Последна промяна neonato на 01 Юни 2008, 01:30, променена общо 1 път
neonato
Потребител
 
Мнения: 261
Регистриран на: 17 Яну 2008, 14:21

Мнениеот neonato » 18 Фев 2008, 00:36

===
Последна промяна neonato на 01 Юни 2008, 01:31, променена общо 1 път
neonato
Потребител
 
Мнения: 261
Регистриран на: 17 Яну 2008, 14:21

Мнениеот punisher » 19 Фев 2008, 15:52

След като бях надлежно сезиран за непростимата си грешка отпреди една година, идвам с желанието да ми се даде възможност да се поправя, ако уважаемите punisher и todorst, разбира се, благоволят да възприемат извиненията ми, че оскверних азбуката ни!!!!

Не с тоя сарказъм и "привидно" извинение,което не ми дължите уважаеми prof_prof.
А това не беше до вас лично адресирано,а до всички онези,които измъчват с този шрифт.
Един съвет:нахвърляйте се лично,когато персонално ви засяга дадено изказване.
punisher
Потребител
 
Мнения: 576
Регистриран на: 14 Яну 2008, 18:01
Местоположение: Пловдив


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 50 госта


cron