начало

Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя Сарафов назначи ревизия на прокурор – не настоявал за по-тежка присъда за смърт на пътя

наследство в Гърция



наследство в Гърция

Мнениеот Марина » 05 Окт 2003, 18:50

Здравейте, бих искала да се обърна към адвокат по международно право или който има необходимата информация..
Майка ми има майка (вече починала) която е родена в Гърция.Там баба ми е имала имот,земи.Този имот там в момента се ползва от децата на брата на баба ми.Та питам:
1.Каква е процедурата майка ми да потърси полагаемата и част от наследството в Гърция.
2.Има ли право майка ми да получи гръцки паспорт,след като нейната майка е била гръцка гражданка?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Марина
Марина
 

Re: наследство в Гърция

Мнениеот gega » 05 Окт 2003, 19:08

Обърнете се най-добре към някой гръцки студент в СУ.:))) В ЗН няма уредени стълкновителни норми, които да препращат към приложимото право, поради което за български граждани, починали в чужбина, се прилагат правилата на националния български правопорядък. Така наследственото право възниква в моманта на смъртта. Не познавам гръцкото законодателство, , но със сигурност трябва да докажете пред компетентните гръцки власти, че притежавате качеството на наследник и че сте приели наследсттвото на починалата. Най-вероятно трябва да платите в Гърция местен данък върху наследството, който обаче се приспада от облагаемата основа при определяне на данък върху наследството в България (чл. 38 (1), т. 8 ЗМДТ). Това е, което мога да помогна!
gega
 

Re: наследство в Гърция

Мнениеот Марина » 06 Окт 2003, 12:44

Няма да е проблем майка ми дакаже-качеството на наследник на майка си,която е родена и е живяла дълги години в Гърция.Моля за още мнения и насоки.Ако сте имали опит с подобен проблем, моля споделете.
Марина
Марина
 

Re: наследство в Гърция

Мнениеот Do Marina » 07 Окт 2003, 13:05

Марина, по повод темата наследство в Гърция се сетих, че в момента съм неангажиран по отношение на дамско присъствие до мен, та се чудих дали случайно не си търсиш придружител до Гърция?!
Do Marina
 


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron