начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

ПОМОЩ! Автокъща от Варна ме измами. Търся Адвокат

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ПОМОЩ! Автокъща от Варна ме измами. Търся Адвокат

Мнениеот darinsashev » 29 Апр 2024, 13:23

Здравейте приятели ,казвам се Дарин и живея в Полша.
Имам проблем с една автокъща от гр. Варна ,която ме измами с около 25-30 хил. ЛВ.
Търся адвокат ,който ще може да ми помогне ,за да си взема парите обратно.

На 11.05.2021г. закупих лек автомобил от автокъща в гр. Варна на изплащане за 26 500лв. + лихви.
Като първоначална вноска оставих собствения си автомобил който го оцениха за 8500лв.
А за останалите 15 хиляди лева ми направиха лизингов план за две години ,който беше изплатен след 4 месеца.
При прехвърлянето на автомобила ,собственикът ми предложи да напише колата за по-ниска цена ,за да платим по-ниска такса за прехвърляне на автомобила - приех ,за което съжалявам много сега.
Колата първоначално е пристигнала при автокъщата с Белгийски номера ,след това автокъщата и взима Варненски номера , а най-накрая като изплатена колата ,е взета и Толбухински номера ,тоест колата е регистрирана и проверена в България два пъти.
Минавал съм граница до Турция и Европа няколко пъти и съм нямал проблеми.

До тук всичко е окей ,но на 09.08.2023г. минавах отново по границата България - Турция ( Малко Търново ) и бях спрян за проверка на документи. Граничарите ме свалиха от колата и ми казаха ,че преди 20 дена колата е пусната на издирване и трябва да я конфискуват. Същата вечер се свързах с шефа на автокъщата и му обесних ситуацията ,той ме успокои и каза ,че ще вземем колата обратно и да не се притеснявам. След като се върнах във Варна ,ходих на автокъщата и получих отговор тук цитирам : ( Ако искаш отвори дело ,но ще вземеш само 8500лв ,защото при нотариуса сме написали така.

Разполагам с : документи за прехвърляне , за лизингов план , за платени данъци и застраховки (все още идват и продължавам да ги плащам).

Въпросът ми е : Мога ли да си взема всичките пари ,които съм изплатил за тази кола или няма никакъв друг начин?

Благодаря предварително! С поздрави Дарко <3
darinsashev
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Апр 2024, 12:51

Re: ПОМОЩ! Автокъща от Варна ме измами. Търся Адвокат

Мнениеот darinsashev » 29 Апр 2024, 13:34

Вечерта ,като е иззет автомобилът от границата ми връчиха " Протокол за доброволно предаване"
от мл. експерт Петко Илиев Грудов ,КО на ГКПП -Малко Търново.

Началник и главен испектор : Димитър Кокаларов
заповед номер- 4070з-1840/25.07.2023/
darinsashev
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Апр 2024, 12:51

Re: ПОМОЩ! Автокъща от Варна ме измами. Търся Адвокат

Мнениеот ivanov_p » 29 Апр 2024, 14:34

Разполагам с : документи за прехвърляне , за лизингов план , за платени данъци и застраховки (все още идват и продължавам да ги плащам).
------------------------------------
Отидете при адвокат, случаят е елементарен и ще си върнете парите, освен ако не сте плащали на ръка.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ПОМОЩ! Автокъща от Варна ме измами. Търся Адвокат

Мнениеот darinsashev » 29 Апр 2024, 14:39

Нямам нищо платено по банков път ,всички вноски се изплатиха на ръка.
darinsashev
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Апр 2024, 12:51


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron